Щирецька громада

Львівська область, Львівський район

Звіт роботи відділу культури, молоді, спорту та інформаційної політики виконавчого комітету Щирецької селищної ради за 2018 рік

РОБІТЬ ДОБРО І ВАМ СТОРИЦЕЮ ВЕРНЕТЬСЯ!!!

9.11.2018

 Година поезії у бібліотеці с. Горбачі «Наша мова калинова».

11.11.2018

 Бібліотека с. Попеляни. Диспут «Мова - державна основа».

11.11.2018

 Бібліотека с. Попеляни. Зустріч з істориком, автором книги про село Попеляни -  Василем Лабою.

14.11.2018

  Бібліотека с. Соколівка. Літературне читання «Прислів’я та приказки про розум та уміння».

14.11.2018

 Бібліотека с. Соколівка. Бібілотечний урок «До дня української писемності та мови».

21.11.2018

  Завідуюча бібліотеки смт Щирець Меньок Ольга Михайлівна з юними читачами бібліотеки під час бесіди-діалогу за книгою Христини Лукащук "Казка про Майдан" .

15.11.2018

   15 листопада 2018 року в Щирець з робочим візитом   завітали  працівники відділу культури Давидівської  громади. Обговорювались  пріоритетні  напрямки роботи  народних  домів,  розвитку сільських  бібліотек. Мали можливість обмінятися  досвідом та  показати древній Щирець, коротко  розказати про наше містечко.

15.11.2018

  Бібліотека та народний дім смт Щирець, відділ освіти Щирецької селищної ради провели вечір–портрет, присвячений 100-річчю з дня народження Василя Сухомлинського. Василь Сухомлинський - талановитий педагог, письменник, котрий працював директором Павлиської сільської школи, яка в цей час перетворилася у лабораторію педагогічного досвіду. 

16.11.2018

   Відбулася перша зустріч курсу РУАХ від Спільноти Віднови у Святому Дусі "Благословення" УГКЦ. Такі зустрічі відбувалися  щочетверга о 19.00 год. у народному домі смт Щирець.

18.11.2018

   Відбулося відкриття дитячого майданчика в с. Яструбків Щирецької селищної ради Соколівського старостинського округу. На святі зібралися дорослі та діти з усього села, які щиро раділи цій події. Адже для такого невеличкого села це справжнє свято радості. 

Освятив майданчик о. Роман Безпалько. Вітали місцевих жителів начальник відділу культури, молоді, спорту та інформаційної політики Марія Ванькович,  в.о. старости Лідія Молявчик, голова громадської організації "Гудензберг-Єльч-Лясковіце-Щирець" Михайло Бродич,  представник ТОВ "Захід-Агро МХП" Ірина Семко, директор Соколівського НВК І-ІІ ступенів Ольга Луців. Завершилося відкриття майданчика концертом, який організував директор народного дому с. Яструбків Ігор Заяць.

22.11.2018

  В народному домі смт Щирець була проведена «Година мужності за революцію». Захід організований спільно з відділом освіти.

22.11.2018

  В народному домі с. Лани до Дня Гідності та Свободи відбувся виховний захід «З Україною в серці».

23.11.2018

  Вечір пам’яті жертв «Голодомору».

  Настоятель церкви Пресвятої Трійці о. Тарас Фітьо провів Хресну дорогу, після якої всі присутні запалили лампадки  та вшанували пам’ять жертв Голодомору.

24.11.2018

 Площа біля пам’ятника Тарасу Шевченку. «Запали свічку пам’яті».

 О 16.00 год. жителі нашої громади зібралися на площі біля пам’ятника Т.Г. Шевченку, щоб вшанувати пам’ять жертв Голодомору. Також запалили лампадки та згадали наших  місцевих героїв: Богдана Ільківа, Тараса Кончевича та Олега Клима.

24.11.2018

Година - реквієм «Голодомор: цифри та факти». Бібліотека с. Дмитре.

25.11.2018

 Народний дім та бібліотека с. Сердиця. Україна пам’ятає, світ визнає. Трагічні сторінки Голодомору.

25.11.2018

  Бібліотека с. Попеляни. «На Хресті Голодомору».

 Бібліотекар Іванна Володимирівна разом жителями села вшанували пам’ять жертв голодомору.

27.11.2018

    В народному домі смт Щирець відбулося талант-шоу "Школа має талант" за участі Щирецької ЗОШ № 2 І-ІІІ ступенів. Організатор заходу – заступник директора з виховній роботі - Уляна Кошівка.

  Талановиті учні проявили себе у наступних номінаціях: "Вокал", "Хореографія", "Музиканти", "Художнє мистецтво", "Декламування віршів".

  Захід був проведений з метою підтримки і розвитку талановитої учнівської молоді, сприяння її творчої реалізації, підвищенню художнього і виконавського рівня учасників,  подальшого розвитку художньо-естетичних смаків, виявлення обдарованих дітей.

25.11.2018

 Рік 33-ій… Голод…Голод… Вечір пам’яті жертв голодомору 1932-1933 років. НД с. Лани.

6. 12. 2018

   В народному домі смт Щирець відбувся захід до Дня Збройних Сил України "Армія воскреслого народу", організатором якого була Щирецька ЗОШ №2 І-ІІІ ступенів. (Керівник - Оксана Скородинська).

  Зі святом наших захисників вітали учні 5-11 класів. Також зі словами подяки та найщирішими побажаннями звернувся до  воїнів АТО та гостей свята селищний голова Олег Василишин.

Усі присутні вшанували пам'ять Богдана Ільківа, Олега Клима, Тараса Кончевича, які полягли за мирне життя наших дітей, за краще майбутнє, за мирне небо над головою. 

  Учасники дійства згадали передісторію формування української армії.

В залі лунали пісні, вірші, присвячені мужності, нескореності та гідності наших воїнів.

  Усім захисникам нашої Вітчизни бажаємо  надійного тилу і мирного неба над головою.

9.12.2018

 У народному домі с. Лани пройшла виховна година на тему: «Права людини».

19.12.2018

  Народний дім  та бібліотека с. Сердиця. «По Україні, з краю в край, ходить святий Миколай».

20.12.2018

  Директор  НД с. Лани спільно із учнями і вчителями Ланівської ЗОШ І-ІІ ступенів  провели свято Миколая "Миколая зустрічаймо в цей святий величний час".

21.12.2018

  Бібліотека с. Сердиця .

 Жива криничка поезії. 140 років з дня народження Олександра Олеся.

22.12.2018.

  В народному домі смт Щирець відбулася виставка робіт з бісероплетіння Роксолани Галан. Чудові вироби мали можливість оглянути усі бажаючі

28.12.2018

  Народний дім с. Піски.  Новорічний вечір: ігри, розваги, вікторини, конкурси.
        27.11.2018

У народному домі смт Щирець відбулося розширене засідання методичного об’єднання вчителів початкових класів (керівник Марія Попович) Щирецької селищної ради ОТГ. Учасники об’єднання – учні та вчителі початкових класів загальноосвітніх шкіл громади.

Захід приурочений 100- річчю з дня народження Василя Сухомлинського. Презентацію життя та діяльності видатного українця підготувала вчитель початкових класів Щирецької ЗОШ № 2 І-ІІІ ступенів Зоряна Івасик. Дитячі твори Василя Сухомлинського інсценізували учні початкових класів нашої громади.

02.12.2018

  НД с.  Соколівка.
  Проведено діалог серед дітей "Наркоманія - злочин перед суспільством".

2.12.2018

Бібліотека с. Попеляни.  Урок правди «Всесвітній день боротьби зі СНІДом»

03.12.2018

    В народному домі смт Щирець відбулася демонстрація фільму  «Правда про СНІД».

6.12.2018

  НД с. Соколівка.
З Днем Збройних Сил України!
За нашу рідну Україну,
Що зберегли на всі віки -
Низький уклін і тричі "Слава"

 Українські захисники !

06.12.2018

Сьогодні в народному домі смт Щирець відбувся захід до Дня Збройних Сил України "Армія воскреслого народу", організатором якого була Щирецька ЗОШ №2 І-ІІІ ступенів  під керівництвом Оксани Скородинської.

Зі святом наших захисників вітали учні 5-11 класів. Також зі словами подяки та найщирішими побажаннями звернувся до воїнів АТО та гостей свята селищний голова Олег Василишин.

Усі присутні вшанували пам'ять Богдана Ільківа, Олега Клима, Тараса Кончевича, які полягли за мирне життя наших дітей, за краще майбутнє, за мирне небо над головою. 

Учасники дійства згадали передісторію формування української армії.
В залі лунали пісні, вірші, присвячені мужності, нескореності та гідності наших воїнів.

Усім захисникам нашої Вітчизни бажаємо надійного тилу і мирного неба над головою.

08.12.2018

   Народний театр «Сузір’я» прийняв участь у  обласному фестивалі «Колискової пісні».

09.12.2018

З-поміж найбільших зимових свят, мабуть, найвеселішим було і залишається свято Андрія - вечір та ніч проти 13 грудня. Саме тоді, за українським звичаєм, молодь збиралася в одній хаті на Великих Вечорницях і влаштовували там усілякі дійства, починаючи ворожіннями та закінчуючи забавами та співами.

Саме такі "Андріївські Вечорниці" і відбулися у народному домі смт Щирець, організатором яких був Народний театр "Сузір'я", під керівництвом Надії Якторович.

Веселі жарти, співи, колядки, забави - усе це мало місце в даному дійстві.
Кульмінацією свята стала гра "Калита". Це такий круглий медовий корж, який прив’язують до сволока, підіймають на певну висоту і кожен хлопець повинен підстрибнути та вкусити шматочок. Саме це і намагалися зробити учасники вечорниць.

В залі панували гарний настрій та неповторна атмосфера. Яскраве дійство відкрило перед учасниками та гостями дотепність, гумор українського народу, красу його обрядів і традицій. 

На завершення свята дівчата частували усіх присутніх в залі смачними пампушками.

 

 17.12.2018

 Театралізоване дійство до св. Миколая «Миколай іде до нас». Цієї неділі в НД смт Щирець відбулося найулюбленіше та довгоочікуване свято усіх діток "Миколай іде до дітей" . Свято організовано для діток з особливими потребами, дітей-сиріт, дітей позбавлених батьківського піклування, дітей учасників АТО, дітей з багатодітних сімей та дітей із сімей у складних життєвих обставинах віком від 2 до 14 років включно, які перебувають на обліку відділу соціальної роботи, а також для усіх бажаючих, і великих, і малих.

Захід організовано відділом соціальної служби Щирецької селищної ради та відділом культури, молоді, спорту та інформаційної політики за сприянням наших підприємців: Микитки Остапа, Мисакович Оксани, Фітя Василя, Гейзлер Ірини, Паучка Тараса, Ташака Василя, Сех Наталії, Линець Ганни, Рибака Ігоря, Найди Юрія, Гавришкевич Любові, Вантуха Олега, Кузича Олександра, Курильця Андрія, Кінаш Ірини, Корнелюка Юрія, Ховалко Ірини, Качмарик Ірини, Винара Юрія, Микитіва Ореста, Стельмах Наталії, Толстікова Юрія, Павлюк Ярини, Клим Любові, Поповича Сергія, Колосівського Юрія, Назаркевича Ігоря "Сонячне поле", магазину "Вікна і двері", ТзОВ "Ваша аптека", ТзОВ "3і", Пургіна Валерія ВАТП "Старт", магазину "Фішка", "Щирецькі ковбаси", ПП "Рачіолі" Рачинського Андрія, ПП Анзідель  НЕО", Сухмановського Василя.

Діток потішили гарною виставою Народного театру"Сузір'я" під керівництвом Надії Якторович, веселими піснями, колядками, віршами, а найголовніше - солодкими подарунками. Усі діти, які бажали заспівати чи розказати вірша Святому Миколаю, мали змогу це зробити.

14 .12.2018

  В бібліотеці с. Дмитре проведено урок здоров’я «Зроби свій вибір на користь здоров’ю» про шкідливість  тютюнопаління.

14.12.2018 

   Цього року вся громадськість Львівщини відзначає 150 років з часу заснування товариства "Просвіта", яка була утворена у Львові у 1868 році і відіграла велику роль в збереженні національного духу та ідентичності українців. В Щирці товариство "Просвіта" була утворена значно пізніше, приблизно у 1908 році. Тож можемо сьогодні говорити про 110 річницю заснування " Просвіти" у Щирці. Саме цій визначній даті і був присвячений сьогоднішній захід в Народному домі смт Щирець "Просвіта на варті українства". Про діяльність товариства "Просвіта" в смт Щирець та навколишніх селах розповів наш земляк, письменник Роман Мазій. Захід організовано спільно НД, бібліотекою та Щирецькою ЗОШ №2 І-ІІІ ступенів.  

 

18.12.2018

   Сьогодні у храмі с. Соколівка побував Святий Миколай. Разом з о.Романом у Миколая попросили миру, благ для своєї родини і кожної людини. Звичайно,  діти не залишились без подарунків. Свято вдалося!

20.12.2018

  Народний дім та бібліотека с. Дмитре.

 Дитячий ранок «Святий Миколай, ти до нас завітай».

23.12.2018

 Відбулося свято Миколая у народному домі с. Яструбків.

26.12.2018 

     В народному домі смт Щирець відбулася святкова нарада директорів НД та бібліотекарів відділу культури, молоді, спорту та інформаційної політики Щирецької селищної ради. Підвели підсумок 2018 року. Традиційно закінчилася нарада творчим спілкуванням, під час якого бібліотечні фахівці та директори НД мали змогу обмінятися думками, досвідом та обговорити важливі завдання на наступний рік.

          Інформація про заходи  в галузі культури та бібліотечної справи на рівні громади постійно висвітлюється на веб-сайті Щирецької селищної ради та на сторінці віділу культури, молоді, спорту та інформаційної політики виконавчого комітету Щирецької селищної ради  соціальної мережі Фейсбук.

                                                         Описовий звіт

про стан розвитку фізичної культури і спорту

в Щирецькій громаді за 2018 рік

Розвиток фізичної культури і спорту здійснюється на території громади згідно  Програми розвитку фізичної культури та спорту  на 2018 рік, затвердженої на сесії Щирецької селищної ради.

Фізкультурно-оздоровча та спортивно–масова робота координується відділом культури, молоді, спорту та інформаційної політики. Відділ функціонує з квітня 2018 року.

На території громади функціонують :

         1. Громадська організація  «Вектор розвитку єдиноборств»: культивує вільну боротьбу. Заняття проходять на базі Опорного закладу Щирецької ЗОШ №1 І-ІІІ ступенів імені Героя України Богдана Ільківа;

         2. Молодіжно – оздоровчий клуб «Плавання і фізична культура»: культивує ритмічну гімнастику з елементами акробатики. Заняття проходять на базі Опорного закладу Щирецької ЗОШ №1 І-ІІІ ступенів імені Героя України Богдана Ільківа;

         3. Школа бойового гопаку «Шаблезуб»: культивує  бойовий гопак. Заняття проходять на базі Опорного закладу Щирецької ЗОШ №1 І-ІІІ ступенів імені Героя України Богдана Ільківа;

4. Громадська організація: Товариство рибалок «Калабаня», культивує  спортивне рибальство.

Проведені заходи:

 23.06.2018

В народному домі с. Яструбків відбувся турнір з шашок.

 

 26.06 2018

    На спортивному майданчику з синтетичним покриттям, який розташований на території Опорного закладу Щирецької ЗОШ №1 І-ІІІ ступенів імені Героя України Богдана Ільківа, відбулась першість громади між старостинськими округами з міні – футболу серед шкільної молоді. Переможцем стала Горбачівський НВК І-ІІ ступенів, ІІ місце у Щирецької ЗОШ №2 І-ІІІ ступенів, ІІІ місце у Ланівської ЗОШ І-ІІ ступенів. Усіх призерів нагороджено спортивними медалями. Окрім того, пам’ятні медалі та дипломи в номінаціях отримали: кращий нападник – Завидівський Віктор з Горбачів, кращий бомбардир – Панчишин Василь зі Щирця, кращий воротар – Пшик Денис з Горбачів, кращий захисник – Голуб Дмитро з Дмитре,  найтехнічніший гравець – Максим Кравчук з Ланів.

24 серпня 2018 року  на спортивному майданчику з синтетичним покриттям, який розташований на території Опорного закладу Щирецької ЗОШ №1 І-ІІІ ступенів імені Героя України Богдана Ільківа, відбулась першість громади між старостинськими округами з міні–футболу серед ветеранів спорту. Переможцями стали щирецькі ветерани, ІІ місце у ветеранів спорту з Гуменця, ІІІ місце у ветеранів з с. Попеляни. Команди – призери нагороджено спортивними кубками. Окрім того, пам’ятні медалі та дипломи в номінаціях отримали: кращий нападник – Стасюк Олег з Попелян, кращий бомбардир – Морський Олег зі Щирця, кращий воротар – Ярослав Лем з Гуменця, кращий захисник – Комарик Олег зі Щирця,  найтехнічніший гравець – Олег Романина з Гуменця, найстарший гравець – Ігор Шала з Гуменця.

25 серпня 2018 року на озері в с. Піски відбулась першість Щирецької селищної ради з спортивного рибальства. Були присутні 17 команд, по 2 учасники в кожній. Перше місце вибороли Синишин Ігор і Шокало Олександр з Ланів, ІІ місце у Лакшинського Зіновія та Новака Олега з Пісок, ІІІ місце у Павлова Олега та Паука Олега.  Усі учасники - призери змагань нагороджені медалями та дипломами. За найбільший екземпляр виловленої риби, вагою у 2 кг. 600 грам, спортивний кубок отримав Синишин Ігор.

     22.09.2018

До Дня м. Щирець відбулись такі заходи:

 - товариський матч з міні–футболу серед ветеранів спорту. Переможцями стали щирецькі ветерани, ІІ місце у ветеранів спорту з с. Кульчиці Самбірського району. Пам’ятні медалі та дипломи в номінаціях отримали: кращий нападник – Тарас Резнік з Кульчиць, кращий бомбардир – Морський Олег зі Щирця, кращий воротар – Ільків Орест зі Щирця, кращий захисник –  Колток Ігор з Кульчиць,  найтехнічніший гравець – Олег Михайлів зі Щирця, найстарший гравець – Назар Шеменда з Кульчиць.

-  шаховий турнір. Переможцями стали: серед школярів Ванькович Остап, серед дорослих Стосик Назар, серед ветеранів спорту Одноріг Ігор.

- турнір з легкої атлетики. Школярі змагались в окремих дисциплінах: підйом тулуба з положення лежачи, стрибки у довжину з місця, жонглювання м’ячем за 30 секунд, стрибки з скакалою за 15 сек., згинання рук в упорі з виконанням хлопка обома руками, утримування тулубу на час в положенні «упор лежачи» та особистій першості з настільного тенісу. Усі переможці та призери нагороджені спортивними медалями та дипломами.

- показові виступи юних спортсменів з вільної боротьби, акробатики та бойового гопаку.

10.11.2018

   Турнір з  настільного тенісу  в НД с. Лани

 

18.11.2018

Відбулась першість громади з настільного тенісу. Загальноосвітні школи змагались окремо між собою. Переможців нагороджено спортивними медалями та дипломами. Серед ветеранів спорту «кому за 50 років», перемогу виборов Ващишин Ігор зі Щирця, серед дорослих Пижик Петро, також зі Щирця, серед ветеранів спорту, «кому за 60 років» Вариницький Володимир з Ланів, серед дівчат перемогу святкувала Якимів Оксана з Ланів.

В грудні в спортивному залі Опорного закладу Щирецької ЗОШ №1 І-ІІІ ступенів імені Героя України Богдана Ільківа відбувся товариський турнір з волейболу,  пам’яті вчителя фізичної культури Щирецької ЗОШ Копитка Є.М. Змагались між собою школярі щирецьких шкіл, дорослі та ветерани спорту. Дітей нагороджено спортивними медалями та дипломами,  команди дорослих та ветеранів спорту нагороджено спортивним кубком, найкращих гравців відзначено пам’ятними медалями, а саме: Кет Романа, Бокало Павла, Явного Олега, Сліпця Романа.

 

-  в грудні відбулись змагання з волейболу «Батько й син», переможцями стали Сліпець Роман з сином Ярославом, яких нагороджено спортивними медалями та дипломами.

-в грудні відбувся шаховий турнір, в якому взяли участь школярі, переможцем став Ванькович Остап,  серед дорослих – Демій Руслан, серед ветеранів спорту – Герасімов Ігор. Переможців нагороджено спортивними кубками та дипломами, призерів – спортивними медалями та дипломами

- в грудні 2018 р. в с. Яструбків відбувся турнір з шашок.

 

- змагались і любителі зимового спортивного рибальства на озері с. Піски. Перше місце виборов – Садовий Борис з Пісок, ІІ місце – Михайлів Олег, ІІІ місце – Двойченков Леонід. Усіх нагороджено спортивними кубками та дипломами. Окремим кубком «за найбільшу виловлену рибу» нагороджено того ж Садового Бориса. 

За підсумками ХХVІІ обласних спортивних ігор Львівщини серед об’єднаних територіальних громад  Щирецька громада серед дорослих зайняла ІІІ місце, серед ветеранів спорту –  І місце.  Наші спортсмени взяли участь у змаганнях з оздоровчого туризму, шахів, легкоатлетичного кросу, настільного тенісу, армреслінгу.

 

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь