Щирецька громада

Львівська область, Львівський район

Положення

Додаток

до рішення сесії Щирецької  селищної ради 

від  14   червня 2018 року № 338

 

ПОЛОЖЕННЯ

про юридичний відділ та ведення кадрової роботи виконавчого апарату

Щирецької селищної ради

 

І. Загальні положення

          1.1. Юридичний відділ та ведення кадрової роботи  Щирецької селищної ради  (надалі - відділ) є виконавчим органом  Щирецької селищної ради, який забезпечує  організацію  правової  роботи, спрямованої на правильне застосування , неухильне виконання вимог чинного законодавства України.     

          1.2. Відділ підпорядковується Щирецькому селищному голові, з питань організації роботи – секретарю Щирецької  селищної ради.

1.3. У своїй діяльності відділ керується Конституцією України та законами України, указами і розпорядженнями Президента України, постановами Верховної Ради України, прийнятими відповідно до Конституції та законів України, постановами і розпорядженнями Кабінету Міністрів України, іншими нормативно-правовими актами, рішеннями Щирецької селищної ради  та її виконавчого комітету, цим Положенням.

1.4. Роботу відділу організовує начальник відділу.

            1.5. Основними завданнями відділу є правове забезпечення діяльності Щирецької селищної ради , а також надання методичної та іншої практичної допомоги з правових питань, організація правової роботи, спрямованої на правильне застосування, неухильне додержання та запобігання  невиконанню  вимог  актів  законодавства,  інших  нормативних документів Щирецької селищної ради , її керівництвом,  апаратом та посадовими особами Щирецької селищної ради під час виконання покладених на них завдань і функціональних обов'язків.

           

ІІ. Завдання і функції відділу

            2.1. Відділ:

2.1.1. Проводить правову експертизу  проектів рішень, розпоряджень і  інших документів нормативно-правового характеру, які виносяться на  розгляд Щирецької селищної ради, виконкому, а також візує їх, або подає пропозиції щодо приведення таких проектів у відповідність з вимогами законодавства.  Відділ бере участь у розробленні проектів нормативно-правових та індивідуально-правових актів.

2.1.2. Організовує та бере участь у забезпеченні правильного виконання законодавчих актів, інших нормативних актів і документів, подає селищному голові пропозиції щодо вирішення правових питань.

2.1.3. Представляє інтереси селищної ради:

- в усіх  судах України загальної юрисдикції, в  тому числі місцевих, господарських та адміністративних , загальних та  спеціалізованих апеляційних, вищих  спеціалізованих та Верховному Суді, з усіма правами, які надані законом позивачу, відповідачу, третій особі, в тому числі з правом пред’явлення позову, повної або часткової відмови від позовних вимог, визнання повністю або частково позову,  зміни підстав або предмету позову, укладення мирової угоди, оскарження рішень суду ( в тому числі ухвал, постанов), а також користуватися іншими правами, наданими Законом;

 - у державній виконавчій службі з питань, пов’язаних з виконанням судових та інших рішень.

- в усіх державних, громадських, господарських та інших підприємствах, установах, організаціях незалежно  від їх підпорядкування та форм власності.

2.1.4. Готує інформаційні, довідкові та інші матеріали з питань застосування законодавства.

2.1.5. Аналізує наслідки розгляду претензій, позовів і судових справ та  вносить пропозиції селищному голові щодо удосконалення правового забезпечення господарської діяльності.  

          2.1.6. Організовує роботу, пов'язану з укладенням договорів (контрактів), бере участь у їх підготовці та здійсненні заходів, спрямованих на виконання договірних зобов'язань, забезпеченні захисту майнових прав і законних інтересів Щирецької селищної ради, а також погоджує (візує) проекти договорів .

         2.1.7. Оформлення  прийому, переведення і звільнення працівників, облік відпусток працівників і здійснення контролю за їх наданням.

         2.1.8. Здійснює добір персоналу Щирецької селищної ради.

         2.1.9. Зберігання, заповнення  і  видача  трудових книжок у відповідності  до інструкції.

         2.1.10.Організовує діяльність конкурсної комісії по прийому на вакантні  посади.

2.1.11.Ознайомлює працівників з правилами внутрішнього трудового розпорядку.

         2.1.12.Організовує ведення  табельного обліку працівників.

           2.1.13. Оформляє листи тимчасової непрацездатності працівників.

           2.1.14. Здійснює заходи щодо протидії корупції та контроль за  додержанням посадовими особами селищної ради вимог  антикорупційного  законодавства.

          2.1.15. Відділ у процесі виконання покладених на нього завдань взаємодіє  з іншими структурними підрозділами апарату, відділами іншими службами.

 

ІІІ. Права, обов'язки, відповідальність

 

3.1.Відділ має право:

3.1.1.За дорученням голови Щирецької селищної ради  проводити  перевірку стану додержання Конституції України, законів України, інших актів  законодавства  відділами, структурними підрозділами Щирецької селищної ради. Вносити   пропозиції щодо усунення виявлених порушень і недоліків.

3.1.2. Одержувати у встановленому порядку від посадових осіб Щирецької селищної ради  та її виконавчих органів документи, висновки, довідки, розрахунки, інші матеріали, необхідні для виконання покладених на нього завдань.

          3.1.3.  Інформувати селищного голову у разі покладення на відділ виконання роботи , що не належить до функцій  відділу , що виходять за межі компетенції відділу, чи не входить до неї, а також про випадки неподання або несвоєчасного подання на вимогу відділу необхідних матеріалів посадовими особами селищної ради для вирішення порушених питань .

          3.1.4. Залучати за згодою керівників відділів  та відповідних спеціалістів для підготовки  проектів нормативних актів  та  інших документів, а також  для розробки і здійснення заходів, які проводяться відділом відповідно до  покладених  на нього обов’язків.

3.1.5. Брати участь  у засіданнях дорадчих і колегіальних органів, нарадах, які проводяться у виконкомі у разі розгляду на них питань щодо практики застосування законодавства.

3.1.6. Пропозиції юридичного відділу щодо приведення у відповідність з законодавством проектів рішень,розпоряджень, інших актів , що суперечать закону є обов’язковими для розгляду селищним головою.

          3.1.7. Покладення на начальника  та спеціалістів   відділу  обов’язків не передбачених цим Положенням  і  які  не  відносяться до правової  роботи не допускається.

3.2. Начальник відділу:

3.2.1. За дорученням Щирецької селищної ради бере участь у засіданнях, нарадах та інших заходах при обговоренні питань, які мають відношення до правового забезпечення роботи  селищної ради .

         3.2.2. Здійснює керівництво роботою відділу, забезпечує виконання та несе персональну відповідальність за виконання покладених на відділ завдань.

         3.2.3.Організовує роботу працівників відділу, дає відповідні доручення щодо виконання покладених на відділ завдань і вказівок керівництва.

         3.2.4. Контролює і перевіряє виконання документів, доручень та виконання інших вказівок керівництва працівниками відділу.

          3.2.5. Визначає права і обов'язки працівників відділу.

          3.2.6. Згідно із законодавством ставить питання про заохочення працівників відділу або притягнення їх до дисциплінарної відповідальності, у випадку порушення чинного законодавства чи неналежного виконання своїх обов'язків.

          3.2.8. За порушення  трудової  та виконавчої дисципліни працівники  відділу  притягуються до відповідності згідно з чинним законодавством України.

          3.2.9. Посадові особи з вини яких допущено  порушення законодавства, несуть  цивільну, дисциплінарну, адміністративну  або кримінальну  відповідальність згідно із законом.

        

ІV. Заключні положення

 

4.1. Покладення на відділ обов'язків, що не належать або виходять за межі його компетенції, не допускається.

4.2. Щирецька селищна рада  створює належні умови для ефективної роботи і підвищення кваліфікації працівників відділу.

4.3. Структура і чисельність відділу, фонд оплати праці працівників затверджується селищною радою , відповідно  до штатного розпису і кошторису витрат.

4.4. Начальник та спеціалісти відділу призначаються на посади та звільняються з посад селищним головою згідно з чинним законодавством України.

 

Секретар селищної ради                                           О.М. Кардащук

 

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь