До уваги мешканців!
Знайома фотографія? Так. Це правець. Чи важко інфікуватися? Ні. Спори збудника є в землі, в вазонах для квітів, на поверхнях, килимах і т.д. Як можна інфікуватися? При найменшій травмі. Встав на цвях. Порізався миючи вікна. Працюючи на городі отримав мікротравму. Впав, побив коліно. Порізав палець, вкусила тварина. На війні шансів інфікуватися стає значно більше.
Правець відомий людству з далекої давнини. Найдавніший опис проявів правця знайдено в єгипетському папірусі, датованому близько 2600 років до н. е. Гіппократ, у якого від цього захворювання, як вважається, загинув син, описав перебіг хвороби і дав їй назву.
Правець завжди був проблемою ранової інфекції у період численних війн. Так під час першої світової війни захворюваність на правець досягала 23 на 1000 поранених.
Від 40 до 60% випадків завершуються смертю. Планова імунізація населення України проти правця, яка проводиться з 1960 року, знизила захворюваність у 8,5 разів.
На Львівщині, нажаль, щороку реєструються випадки правця, щоправда, поодинокі. Як запобігти хворобі?
ЛИШЕ ЗРОБИВШИ ЩЕПЛЕННЯ!
Планово - 2-4-6-18 місяців, 6 - 16-26-36-106 і т.д. Ніколи не пізно розпочати! Якщо ж отримали травму, то слід звернутися до лікаря не лише для обробки рани, а і для вирішення питання чи потрібна екстрена профілактика правця ( це залежить коли востаннє людина отримала дозу планового щеплення)
Не випробовуйте долю! Вакцинуйтеся вчасно. Захистившись від правця Ви отримуєте захист і від дифтерії, оскільки вакцина комбінована.
PS. На Львівщині медики рятують від правця 11 річну не вакциновану дівчинку.
Пустомитівський Лаб.центр