Звернення до населення та керівників сільськогосподарських підприємств

Дата: 10.08.2023 19:39

Триває сезон жнив. І наразі актуальними залишаються питання безпечної жнивної кампанії. Одним з факторів ризику у період жнивної кампанії – спалювання стерні, післяжнивних залишків та розкладання багать на полях. Подібні дії – прямий шлях до виникнення пожеж. Для того аби завершити жнива без пожеж потрібна постійна пильність та ретельне дотримання протипожежних вимог - саме це гарантує безпеку як у жнива, так і в період транспортування та зберігання зерна.

Фахівці ДСНС України закликають населення та суб‘єктів сільськогосподарської діяльності дотримуватися пожежної безпеки під час збирання та зберігання урожаю!

Основними причинами виникнення пожеж під час жнив є:

• необережне поводження з вогнем;

• порушення правил експлуатації машин та агрегатів;

• випалювання стерні.

У цей період найменша іскра від сільгоспмашини чи кинутий недопалок можуть призвести до масштабного загоряння. Будьте вкрай обережними у поводженні з відкритим вогнем; не паліть та не розводьте багаття поблизу хлібних і лісових масивів; стежте за тим, щоб діти не бавилися сірниками, запальничками; при відпочинку розміщуйте стоянки не ближче 100 метрів від хлібних ланів.

Рятувальники звертаються до керівників сільгосппідприємств з проханням поставитись з усією серйозністю до питань організації пожежної безпеки та слідкувати за суворим контролем, щодо заборони спалювання стерні та пожнивних залишків.