Під час «круглого столу» з платниками обговорили зміни у заповненні реквізиту «Призначення платежу» платіжної інструкції при сплаті податків, зборів, митних та інших платежів

Дата: 01.05.2023 08:06

Начальник Пустомитівської ДПІ Роман Сас  провів черговий «круглий стіл» з платниками податків, у ході якого ознайомив їх зі змінами у заповненні реквізиту «Призначення платежу» платіжної інструкції під час сплати (стягнення) податків, зборів, митних, інших платежів, єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, внесення авансових платежів (передоплати), грошової застави, а також у разі їх повернення.

На початку зустрічі Роман Сас ознайомив платників з наказом Міністерства фінансів України від 23 березня 2023 року №148 «Про порядок заповнення реквізиту «Призначення платежу» платіжної інструкції під час сплати (стягнення) податків, зборів, митних, інших платежів, єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, внесення авансових платежів (передоплати), грошової застави, а також у разі їх повернення», прокоментувавши зміни та нововведення, передбачені наказом. Водночас, керівник звернув увагу на наявність перехідного періоду тривалістю з 01 квітня по 01 липня 2023 року, протягом якого платники мають змогу використовувати як нововведений наказом №148 формат так і старий формат заповнення реквізиту «Призначення платежу», затверджений наказом Міністерства фінансів України від 24.07.2015 № 666, наголосивши на необхідності використання з 01 липня 2023 року виключно нового структурованого формату реквізиту «Призначення платежу», який включає заповнення тільки двох обов’язкових полів, а саме «Код виду сплати» та «Додаткова інформація запису».

Також Роман Сас нагадав учасникам заходу про кампанію декларування доходів громадян, отриманих ними протягом звітного 2022 року, яка добігає фінішу 01 травня 2023 року, навівши основні випадки подання декларації громадянами та рекомендував використовувати для заповнення та подання Декларації сервіс Електронного кабінету платника, розміщений на вебпорталі ДПС.

Податківець звернув  увагу на шляхи оперативної комунікації бізнесу з Головним управлінням ДПС у Львівській області через Комунікаційну платформу: lv.ikc@tax.gov.ua та на можливості ознайомлення з новинами податкового законодавства на сторінці Фейсбук ГУ ДПС у Львівській  області: https://www.facebook.com/tax.lviv.