Музей Осипа Куриласа у Щирці

Дата: 14.08.2022 20:54

Символічні місця Щиреччини. Село Сороки, тут в храмі Косьми і Дам'яна є іконостас пензля Осипа Куриласа. Вшанували пам'ять художника спільною молитвою мешканці Щирецької громади. Після Служби Божої отець Роман Безпалько розповів історію церкви і історію іконостасу. Храм в цьому селі не був закритий в радянські часи, відповідно ікони добре збереглися, деякі довелося реставрувати, сьогодні вони милують око всіх, хто приходить до храму. Прихожани церкви послухали розповідь про художника, про музей Осипа Куриласа, який створений при щирецькому ліцеї імені Героя України Богдана Ільківа у 2016 році. Наймолодший брат художника Григорій колись дякував у цьому храмі, на молитві були присутні його спадкоємці.

Дорогою додому відвідали село Никонковичі, побували  на господарстві, де мешкали предки Осипа Куриласа, спілкувалися з Володимиром Коцаном, родичем художника.

А дощ терпів, чекав, щоб ми виконали програму дня пам'яті Осипа Куриласа.

Дякуємо всім, хто долучився до поїздки в Сороки.