Сумні роковини

Дата: 28.06.2021 00:32

Двадцять шість невинних жертв епохи сталінського пекла, смерті й зла.

Кожен з них хотів пожити трохи.

Та рука убивці не дала.

80 років минуло як 26 молодих хлопців, мешканців Щирця та навколишніх сіл, просвітян, освічених патріотів своєї землі, були жорстоко закатовані більшовиками.

За упокій їхніх душ на території Музею пам'яті жертв сталінських репресій молилися священники трьох конфесій нашої громади о. Тарас Фітьо, о. Андрій Афтанас, о. Олександр Бішко разом з своїми парафіянами.

Зі словами скорботи за невинно убієнними та вдячністю перед усіма, хто і сьогодні відстоює рубежі нашої держави, до присутніх звернулися селищний голова Олег Василишин та депутат Львівської обласної ради Роман Филипів.

Цікаві факти з життя свого родича Івана Шеремети, який був закатований в цьому місці, розповідала Оксана Герасимович - Ільдутова.

Усім подякувала директор Музею пам'яті жертв сталінських репресій Стефанія Деревацька та запросила до нової виставкової зали, де представлена експозиція під назвою "Вони вийшли з Просвіти". (Історичні стародавні світлини нашого краю).