Дата: 23.04.2021 11:15

В ніч з 19.04.2021 на 20.04.2021 року в с.Піски Щирецької територіальної громади утворився карстовий провал на території приватної садиби біля житлового будинку №111 гр. М.Михно, орієнтовно на 25м від автодороги Щирець-Красів та 12м від житлового будинку. На будівлі ведеться спостереження шляхом маячків. Нове дорожнє полотно не пошкоджено, на даний час відсутні тріщини на дорозі навпроти провалля.

За інформацією спеціалістів Львівської ГРЕ ДП «Західукргеологія» карстовий провал виник на місті закадастрованої карстової лійки, яка після активізації 1973р. знаходилась в стадії тимчасової стабілізації. Карстовий провал має діаметр 25м ізометричної форми в верхній частині та конусовидно звужується в нижній частині та глибиною 12-13м. На дні карстового провалу невеличке нагромадження води в центральній частині.

Рекомендації Львівської ГРЕ ДП «Західукргеологія по даній ділянці.

1. Засипати провал глинистим матеріалом з високими гідроізолюючими властивостями та провести планування і поверхневий водовідвід навколо будинку та дренаж навколо автомобільної дороги.

2. Провести комплекс першочергових заходів на ліквідацію умов та факторів розвитку карсту:

- врегулювання поверхневого водостоку;

- припинення руху великогабаритного транспорту через с. Піски;

- припинення будь-яких взривних робіт;

- заборонити буріння експлуатаційних водозабірних свердловин у карстонебезпечній зоні села без спеціального дозволу відповідних органів;

- заборонити експлуатацію і будівництво штучних і природних водойм в освоєній зоні села;

- в небезпечній зоні центральної частини села заборонити індивідуальне будівництво (домогосподарства №№73-140)

- ведення постійного моніторингу за станом території та споруд.

Виконкомом Щирецької селищної ради прийнято рішення від 23 квітня 2021 року «Про виділення коштів з резервного фонду селищного бюджету Щирецької селищної територіальної громади на 2021 рік» та укладено договір на проведення науково-технічної роботи «Оцінка карстологічної ситуації у зоні впливу провалу, який утворився 20 квітня 2021 року у с.Піски Щирецької територіальної громади та видача вихідних даних для розробки проекту ліквідації».

Наступним етапом ліквідації даного карстового провалу буде виготовлення проекту ліквідації та власне самі роботи по ліквідації даного провалу.