Верховна Рада збільшила штрафи за спалювання сухої рослинності.

Дата: 23.03.2021 10:43

Законопроект 2339 передбачає наступні покарання.

- За спалення або пошкодження полум’ям рослинності навколо населених пунктів і вздовж залізниць суми штрафів збільшили у 18 разів. Тепер за такі протиправні дії доведеться заплатити від 91 800 гривень до 153 000 гривень. У законодавстві є й кримінальна відповідальність за знищення сухої трави – обмеження чи позбавлення волі на строк від двох до п'яти років.

- За забруднення атмосферного повітря шкідливими речовинами, відходами або матеріалами виробництва каратимуть штрафами у 20 разів більшими, ніж раніше. Ці суми становитимуть від 30 600 до 61 200 гривень. Кримінальна відповідальність була прописана у законі й до цього - обмеження волі на строк до трьох років з позбавленням права обіймати певні посади.

- За спалювання зелених насаджень на луках, у парках, на сільськогосподарських землях, біля доріг і залізниць, у населених пунктах загрожує штраф від 3060 до 6120 гривень для громадян і від 15 300 до 21 420 гривень для посадових осіб.

- За порушення правил пожежної безпеки в лісі доведеться заплатити від 1530 до 4590 гривень громадянам і від 4590 до 15 300 гривень посадовим особам. За знищення лісу внаслідок пожежі – від 4590 до 18 360 гривень.

- За випалювання сухої трави на території об'єктів природно-заповідного фонду штрафуватимуть на суми від 6120 до 30 600 гривень.