День пам'яті учасників бойових дій на території інших держав

Дата: 15.02.2021 16:07

15 лютого - "День пам'яті учасників бойових дій на території інших держав".

Правда про афганську війну...Вона різна. Нерідко хвороблива та гірка. Довго замовчували правду про афганську війну.Дозували правду про героїв і втрати, скупилися на ордени.

Сьогоднішній день - данина пам'яті всім, хто причетний до героїчної й трагічної афганської війни, яка тривала довгих 10 років. За цей час Україна втратила близько 4 тисяч молодих хлопців, 6 тисяч стали інвалідами, ще 72 залишилися у полоні або пропали безвісти.

Закінчилася десятилітня ніким і нікому не оголошена трагічна війна. Але в людській пам'яті вона буде жити довго, тому що її історія написана кров'ю солдат і сльозами жінок та матерів. Летять, відлітають у вічність роки і скільки б їх не минуло, не зітруть у нашій пам'яті імена воїнів - афганців.Крім афганців, цього дня вшановують і інших військових, які брали участь у різних війнах в часи СРСР та незалежної України. У період незалежності в миротворчих операціях за межами країни загинуло 49 військових.З самого початку війни на сході України тисячі афганців та ветеранів інших війн добровільно виступили на захист рідної землі від російських загарбників.У цей скорботний день Україна схиляє голову перед своїми синами, що воювали та загинули в 16-ти країнах світу.

Висловлюємо слова вдячності нашим землякам, які пройшли цей нелегкий шлях.

Бажаємо вам міцного здоров'я та мирного неба над головою!

О. Морський