Копаліна – дожинкова столиця-2019 Ґміни Єльч-Лясковіце

Дата: 10.09.2019 09:09

Щороку наші польські партнери з Міста і Ґміни Єльч-Лясковіце запрошують щирчан на Дожинки. Біскупіце-Олавські, Мілошіце, Денбина, Пекари… Тепер Копаліна.

Яскраво, світло та кольорово на вулицях Копаліни. Невеличке село ґміни Єльч-Лясковіце приймає цього року це хліборобське свято. Кожен господар зробив усе, щоб його подвір’я, брама, село виглядали урочисто.

Під звуки духового оркестру хода прямує селом до стадіону – центру дійства, дійства подяки Богу, землі, подяки землеробам за багатий урожай.

Вдячні люди представляють свої творіння – вінки з плодів землі та хліб. Кожен вінок оригінальний та неповторний. Професійна комісія вибирає з них найкращі, а бурґомістр Богдан Щесьняк нагороджує переможців.

Спеціально спечений до цієї події хліб має особливий вигляд та смак. Бурґомістр Богдан Щесьняк, старостіна і староста урочистостей Сільвія Копчик та Александр Дубілевич розрізають короваї та роздають покуштувати усім присутнім.

Концертну частину видовища доповнив щирецький народний колектив «Гомін», у виконанні якого прозвучали українські пісні.

Фото без описуФото без опису

Щирецький селищний голова Олег Василишин привітав усіх із святом Урожаю та подякував нашим польським партнерам за запрошення.

Щирецькі діти, які тиждень перебували тут у дитячому таборі, показали господарям щирецький танець «Очко» і «Королівський танець».

Багатолюдно було цього дня в Копаліні. Кожен міг спробувати місцеві продукти, випіканки, копченості та напої. Кожне село мало свій павільйон. Кулінарне різноманіття доповнювали німецьке пиво та ковбаски з намету наших партнерів з міста Ґуденсберґа.

Володимир Попович