“Разом із власної волі з 1919 року”

Дата: 24.01.2019 10:29

Проголошення Соборності УНР і ЗУНР 22 січня 1919 року - історичний акт об’єднання українських земель в одній державі. Подія основоположна для українського державотворення.

Акт Злуки 22 січня 1919 року увінчав столітні прагнення українців, розділених і поневолених Російською та Австро-Угорською імперіями, жити в єдиній незалежній  державі. З нагоди свята в Щирецькій ЗОШ №2 І-ІІІ ст. було проведено тематичні виховні години, конкурс малюнків «Моя Соборна Україна», переглянуто документальний фільм про об’єднання УНР і ЗУНР в одну державу, учні 8 класу створили презентації про цей період історії України.

Учні та вчителі школи стали учасниками віче «Розгорнімо прапор України», що відбувалося у громаді.

Сучасна російсько-українська війна для українців є продовженням столітньої боротьби за державну незалежність. В ході сучасної російсько-української війни українські військові, так само, як і їхні попередники 100 років тому, відстоюють не лише незалежність, а й соборність України. В лавах Збройних сил України  за цілісність нашої держави борються вояки, що походять з усіх її куточків. 100-ліття соборності України є приводом нагадати про єдність і неподільність українських земель, що окуповані. Крим, Донеччина та Луганщина – це Україна!

Кошівка У.Б., заступник директора з виховної роботи

Щирецької ЗОШ №2 І-ІІІ ст.