Відкриття пожежної станції у Ґуденсберзі

Дата: 16.11.2018 21:32

2-3 листопада 2018 у добровільних пожежників нашого партнерського міста Ґуденсберґ було свято – відкриття пожежного депо. Два роки безперервно велась ця грандіозна будова. Було затрачено 5,5 млн євро. У роботах, окрім будівельників та проектантів, брали участь маґістрат міста та добровільна пожежна дружина Ґуденсберґа. Вінцем спільної праці став цей палац пожежників. Велика двоповерхова споруда розрахована на шість місць для сучасних пожежних автомобілів, місць для переодягання, роботи, навчання, відпочинку персоналу. Тут передбачені пости для мийки автомобілів, пожежного обладнання та прання одягу рятувальників, а також спеціальні місця для перевірки, випробувань та ремонту пожежних пристроїв. Територія спланована так, щоб бригади рятувальників виїхали на місце події якнайшвидше. Маршрути прибуваючих до станції пожежників та виїжджаючих на завдання команд не пересікаються.

2.11.2018 - Урочистий вечір.

На місці стоянки автомобілів змонтовано сцену, встановлені столи та лавки, і перший поверх перетворився у великий холл зі сценою та місцями для глядачів.

Залу вщерть заповнюють мешканці міста, пожежники громади Ґуденсберґ, колеги-пожежники з сусідніх комун, міжнародні делегації з партнерського міста Єльч-Лясклвіце (Польща) та українського Щирця.

Зі сцени під відеосупровід лунають розповіді про те, як проходило проектування, будівництво. З вітаннями виступили бюрґермайстер Франк Бьорнер (Bürgermeister Frank Börner), запрошені гості, гості з-за кордону - бурґомістр Міста і Ґміни Єльч-Лясковіце Богдан Щесьняк (burmistrz Bogdan Szcz??niak) та щирецький селищний голова Олег Василишин.

Серед запрошених гостей – депутат Європарламенту Мартіна Вернер (Europaabgeordnete Martina Werner), депутат Бундестагу д-р Едгар Франке (Bundestagsafbgeprdneten Dr. Edgar Franke) з дружиною, депутат землі Північний Гессен Ґюнтер Рудольф (Landtagsabgeordneten Günter Rudolph), державний секретар Марк Вайнмайстер (Staatssekretär Mark Weinmeister), перший заступник голови ради округу Юрґен Кауфманн (Ersten Kreisbeigeordneten Jürgen Kaufmann), бюрґермайстер міста Ніденштайна Франк Ґруневальд (Bürgermeister Frank Grunewald), перший заступник голови ради громади Едермюнде Клаус Дікель (Klaus Dickel, den Ersten Beigeordneten der Gemeinde Edermünde), бюрґермайстер Діссен-Стрісов (Bürgermeister aus Dissen-Striesow Fred Kaiser), голова ради міста Ґуденсберґа (Stadtverordnetenvorsteher Walter Pippert), голова будівельного і планувального комітету Дірк Шютц (Vorsitzenden des Bau - und Planungsausschusses Dirk Schütz), голова фінансового комітету Йохен Нолль (Vorsitzenden des Finanzausschusses Jochen Noll), голова фракції SPD Майк Гьоман (Fraktionsvorsitzenden Michael Höhmann für die SPD), Голова фракції СDU Дітер Гер (Dieter Heer für die CDU), голова фракції зелених Петра Ґотвальд (Petra Gottwald für das Bündnis 90/Die Grünen), перший заступник бюрґермайстра міста Ґуденсберґа Вальтер Берле (Stellvertreter Walter Berle)

Всі вони підтримували проект і є справжніми друзями пожежної служби Ґуденсберґа, яку представляли пожежний інспектор Маркус Іфферт (Stadtbrandinspektor Markus Iffert), заступник пожежного інспектора Катрін Мьобус (stellvertretende Stadtbrandinspektorin Katrin Möbus), шеф пожежної служби Крістофер Гібш, пожежні екс-інспектори Верді Риффель (Verdy Ryffel), Дірк Шмідт (Dirk Schmidt).

Делегація щирчан подарувала господарям ікону «Неопалима купина».

«Неопалима купина» в Україні, як і Святий Флоріан у Німеччині, захищає від пожеж та оберігає рятувальників.

Цей образ був намальований молодою львівською художницею Мар’яною Фітак спеціально для цього свята. У щирецькій церкві «Пресвятої Трійці» його освятив отець Богдан Грушевський.

«Нехай «Неопалима купина» захищає Вас та Ваш новозбудований будинок, буде оберегом для всіх мешканців Ґуденсберґа» - цими словами завершив своє вітання Олег Василишин.

3.11.2018 – Спільний парад та день відкритих дверей.

Наступний день для молодих рятувальників зі Щирця розпочався навчанням з надання першої медичної допомоги (інструктор Дірк Ланґкабель). Після тренувавань відбулася хода учасників (дорослих та юних добровільних пожежників, гостей) вулицями міста під звуки сирен та миготіння синіх проблискових маячків пожежних автомобілів.

День відкритих дверей запам’ятався екскурсіями, практичними заняттями для найменших пожежників, показовими виступами пожежників з міста Ґуденсберґа, сіл Дорла, Ґляйхен, Маден, Дойте, Діссен, Оберфоршутц та святковим концертом.

Чудовий подарунок новоселам підготував пожежник з 30-річним стажем Єрн Альтганс. Він власноруч виготовив модель пожежного депо у масштабі 1:87, яка зайняла почесне місце серед експонатів святкової виставки.

Володимир Попович